امروز: دوشنبه 1 مرداد 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

بررسی مسائل ایمنی و بهداشت حرفه ای كارخانه شوگا

بررسی مسائل ایمنی و بهداشت حرفه ای كارخانه شوگا دسته: پزشکی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: rar
حجم فایل: 558 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 297

بررسی مسائل ایمنی و بهداشت حرفه ای كارخانه شوگا

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

مقدمه:

در عصر حاضر، پیشرفت فن آوری در تمام زمینه های صنعتی، گسترش و كاربرد وسیع و سیال، ماشین آلات و تجهیزات مختلف را به همراه داشته است. این رشد سریع سبب گردیده تا انسان در زندگی روزمره و شغلی خود هرچه بیشتر تحت تأثیر آشفتگی های ناخوشایند آكوستیكی، یعنی «صدا» باشد ؟؟ مختلفی قرار گیرد. به طوری كه امروزه صدا جزئی از زندگی انسان را تشكیل می دهد به همین دلیل صدا یكی از خطرات شغلی و صنعتی به شمار می آید و بسیاری از كارگران به ویژه كارگران بخش صنعت در معرض این خطر قرار دارند.

امروزه، در صنایع كشورهای مختلف توجه زیادی به كاهش سروصدا در محیط كار می شود چون تحقیقات نشان داده كه بین خستگی، بی علاقگی به كار، خشم و عصبانیت و سانحه در كار پریشانی روانی كارگر و میزان سروصدا در محیط كار رابطه ای مستقیم وجود دارد.

– مشكلات ناشی از سروصدا:

1- دیدگاه آسایشی: سروصدا در مكانهای دیگر غیر از محیط كار مشكلات فزاینده‌ای را ایجاد كرده است. پیشرفت و تكامل فن آوری و توسعه هرچه بیشتر شهرها، تراكم وسایط نقلیه، ازدحام جمعیت، زندگی در مجاورت فرودگاه ها، ایستگاه ها و اماكن و كارخانجات پر سروصدا و نظایر اینها باعث شده تا سایر افراد جامعه نیز در معرض تماس با سروصدا باشند. با توجه به اینكه سروصدا علاوه بر اثر سوء بر سیستم شنوایی به عنوان یك استرمور عمومی ممكن است سبب افزایش فشار خون بروز مشكلات قلبی و عروقی و تحریك اعصاب، اضطراب و تأثیر بر خواب و مشكلات روانی و روحی شود.

2- دیدگاه ایمنی[1]: از دیدگاه ایمنی اولین نكته ای كه باید مورد توجه قرار گیرد ایجاد حادثه در محیط های كاری به دلیل سروصدای زیاد می باشد. مكالمه در محیط های كار به عنوان یكی از راههای ارتباط می باشد كه در صورت وجود صدای زمینه خصوصاً در فركانسهای حدود مكالمه می تواند ارتباط بین افراد را از طریق كلامی مختل سازد و باعث بروز اشتباه و نیز حوادث گردد كه در این مورد در ارزیابی صدا تراز تداخل با مكالمه محاسبه و مورد توجه قرار می گیرد. بر اساس تجربات گری ورلد (Gri world) با كاهش 5/14% از سروصدای كارگاه بازده كار 8 .8 % افزایش یافته و از اشتباهات ماشین نویسها 29% كاسته شده است. پس كاهش سروصدا در كاهش اشتباهات و كاهش حوادث محیط كار نقش مهمی را ایفا می كند.

بر طبق نظریه سازمان بین المللی كار بنا به دلایل ایمنی، صدا نباید از 70 دسی بل بیشتر باشد. در عملیات مربوطه به بررسی های مهندسی بهداشت حرفه ای صدا اندازه گیری می شود تا طی حرارت مبدأ بر روی شنوایی كارگران مشخص گردد و اندازه گیری صدا برای تعیین كمیت خطر و آسیب شنوایی اهمیت دارد.

موضوع پایش های محیطی و زیستی در مورد عوامل بیماری زا و زیان آور به طور كامل از سوی قوانین كار و تأمین اجتماعی در كشورمان حمایت می شود و در موارد قانونی 85 ، 22 و 95 قانون كار و 88 و 90 قانون تأمین اجتماعی به طور مستقیم این حمایت ها مشاهده می شود. كه موضوع سروصدا به عنوان یك عامل زیان آور و بیماری زا كه می تواند منجر به حادثه شود از این قوانین مستثنی نیست.

تبصره 1 ماده 96: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی مسئول برنامه‌ریزی كنترل و ارزشیابی و بازرسی در زمینه ارزیابی بهداشت كار و درمان كارگری بوده و موظف است اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورد.

– روشهای اندازه گیری و ارزیابی صدا:

مهمترین نكاتی كه باید قبل از اقدام به اندازه گیری و ارزیابی در نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

الف: تعیین هدف اندازه گیری

ب: گردآوری اطلاعات دقیق از كارگاه

ج: گردآوری اطلاعات نحوه مواجه كارگر

د: تعیین روش مناسب اندازه گیری

ه: انتخاب وسیله مناسب اندازه گیری

و: كالیبراسیون

ز: شناخت استاندارد مواجه كارگر

– اهداف اندازه گیری:

1- اندازه گیری صنعتی: بطور مثال اندازه گیری صدای یك دستگاه برای اهداف عیب یابی یا بازرسی فنی

2- اندازه گیری محیطی: بمنظور تعیین توزیع تراز فشار صوت در سطح كارگاه یا معین نمودن منابع اصلی

3- اندازه گیری فردی: برای مشخص نمودن میزان مواجه كارگر

4- اندازه گیری به منظور تعیین روش و چگونگی كنترل صدا

– گردآوری اطلاعات:

اولین مرحله از فرآیند اندازه گیری و ارزیابی صدا جمع آوری اطلاعات لازم در محیط كار و نحوه مواجه كارگران می باشد كه ابتدا نقشه ساده محیط كار كه دارای مقیاس و محل نصب دستگاه ها خصوصاً دستگاه های مولد صدا هستند ترسیم گردید. پس اطلاعات مربوط به محل تردد و توقف كارگران، ساعات مواجه هر گروه كارگران با صدا، اوقات تغییر شیفت و اطلاعات مدیریتی مهم مانند اضافه كاری كار گردشی و مرخصی ها ثبت می گردد.

– تعیین ایستگاه های اندازه گیری:

تعداد و حمل ایستگاه های اندازه گیری در هر كارگاه بسته به هدف اندازه گیری متفاوت خواهد بود. در صورتی كه اندازه گیری برای ناحیه بندی كارگاه از نظر تراز فشار صوت یا ترسیم نقشه صوتی كارگاه باشد با توجه به الگویی كه بعداً گفته خواهد شد اقدام می شود. همچنین برای ارزیابی مواجه كارگر باید نقاط توقف یا تردد كارگر در ناحیه شنوایی مدنظر قرار گیرد.

– روشهای اندازه گیری:

الف: اندازه گیری و ارزیابی محیطی: در این هدف محل های استقرار كارگران موردنظر نبوده ولی از نتایج آن برای تعیین و مشخص نمودن توزیع تراز فشار صوت و محدود های خطر در كارگاه و همچنین تعیین منابع اصلی صورت برای كنترل صدا استفاده می شود. كه شامل:

1- روش تهیه نقشه ناحیه بندی صورتی

2- روش تهیه نقشه خطوط هم تراز

3- روش اندازه گیری تراز كلی صدا در كارگاه

4- روش متوسط گیری تراز فشار صوت

5- روش تفاضل ترازهای صوتی.

ب: ارزیابی به منظور ارزیابی مواجه كارگر: كه شامل:

1- اندازه گیری مواجه كارگر با صدای ناشی از یك منبع صوتی

2- اندازه گیری مواجه كارگر با صدای یكنواخت

3- اندازه گیری مواجه كارگر در مدت های معین با صدای متغیر با زمان

4- اندازه گیری مواجهه كارگر در مدت های نامعین با صدای متغیر با زمان

5- اندازه گیری مواجهه كارگر با صدای كوبه ای و ضربه ای

 – برگرفته از جمله فراسو دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی

قمری گویلی كیلانهمتن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

قیمت فایل فقط 4,000 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی مسائل ایمنی و بهداشت حرفه ای كارخانه شوگا , بررسی مسائل ایمنی و بهداشت حرفه ای كارخانه شوگا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر