امروز: پنجشنبه 3 خرداد 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقایسه باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران مبتلا به صرع و میگرن

مقایسه باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران مبتلا به صرع و میگرن دسته: آزمون ارشد
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 102 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

مقایسه باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران مبتلا به صرع و میگرن

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

مقایسه باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران مبتلا به صرع و میگرن

پرسش اصلی پژوهش : آیا در باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران صرع و میگرن تفاوت وجود دارد؟

بیان مسئله:میگرن یک اختلال سردرد گهگاهی است که با علایم مختلف نورلوژیک ، گوارشی و تغییرات سیستم اعصاب خودکار مشخص می شود که تشخیص آن براساس همین مشخصات و علایم همراه می باشد . نتایج معاینات بالینی همانند آزمونهای آزمایشگاهی، اغلب طبیعی است. شیوع میگرن حدود 15 درصد در زنان و 7 درصد در مردان می باشد میگرن در هر سنی می تواند شروع شود، اگرچه شیوع بیشتر در زمان بلوغ و میانسالی است (راسکین هی 1997).

حدود 12 درصد جمعیت بزرگسال آمریکا از سردرد میگرن رنج می برند که منجر به اختلال در کیفیت زندگی و کارایی فرد می شود (کنتری منیت و همکاران 2005). مشکلات روانشناختی در بین بیماران با سردرد میگرنی، مخصوصاً در بین سردردهای میگرن مزمن شیوع فراوانی دارد. درصد زیادی از بیماران با سردرد میگرنی مزمن افسرده هستند (آمیکو، لیبرو 2000). در یک مطالعه که بر روی 102 بیمار مبتلا به سردرد میگرنی انجام شد ، نتایج نشان داد که ارتباط واضح و معنی داری بین ویژگیهای شخصیتی درون نگری، افسردگی و هیپوکندریازیس با سردرد میگرنی مزمن وجود دارد. اگرچه مشخص نئیست که فاکتورهای روان شناختی در بین بیماران با سردرد میگرنی ، مخصوصاً در بین سردردهای میگرن مزمن شیوع فراوانی دارد. درصد زیادی از بیماران با سردرد میگرنی مزمن افسرده هستند (لوکینک و همکاران 2007).

قیمت فایل فقط 8,000 تومان

خرید

برچسب ها : مقایسه باورهای فراشناختی و تعلل ورزی در بین بیماران مبتلا به صرع و میگرن , باورهای فراشناختی , تعلل ورزی , صرع , میگرن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر